Attack on Titan mangası nisan ayında bitiyor

Attack on Titan

Hajima Isayama tarafından çizilen Attack on Titan 2009 yılında Kodansha’nın Bessatsu Shounen Magazine adlı aylık bir manga dergisinde yayımlanmıştır. Çoğu kişinin anime izlemeye başlama sebebi olan anime, kısa sürede animeseverlerin de sıklıkla sözünü ettiği animelerden birisi haline gelmişti.

Attack on Titan

Dün verilen habere göre manga, nisan ayında son bölümü ile hayranlarına veda edecek. Hajime Isayama, hayranlarına sona erdiği için üzgün olduğunu ve Attack on Titan’ın son bölümünün onu on yıldan fazla süredir destekleyen hayranlarını tatmin etmesini umduğunu belirtti.

“Yaklaşık olarak 8 sene önce bu manganın sadece üç sene içerisinde final yapacağını söylemiştim ve artık bitirme zamanı çoktan geldi. Uzunca bir süredir buradayım ama umarım ki sonuna kadar bizimle beraber kalırsınız.” diye yazdı.

“Bitirmek için sürekli acele ediyordum. Üzgünüm, en sonunda serinin sonu geliyor. Final bölümü için varımı yoğumu ortaya koyup elimden gelenin en iyisini yapacağımdan emin olabilirsiniz, böylelikle de şimdiye kadar bu seriyi okumuş olmaktan mutlu olacaksınız.”

Attack on Titan

Attack on Titan konusu

Nereden ve ne şekilde geldiğini kimsenin hiçbir fikrinin olmadığı devler insanlığa saldırmaya başlar ve yok olmanın eşiğine gelmişken bir grup insan, bütün devlerden uzun olan duvarlarla sarılmış bir şehre kendilerini kapatarak hayatta kalmayı başarmışlardır. Böylelikle yıllar boyunca dev görmemiş insanlar, bir gün duvardan bile daha büyük olan bir devin ortaya çıkıp duvarı yıkışına tanık olurlar. Küçük devler şehre akın etmeye başlar. Eren ve üvey kız kardeşi Mikasa ise annelerinin bir dev tarafından canlı bir şekilde yendiğine tanık olurlar. Eren, tüm devleri öldürüp annesinin bu intikamını almaya ant içer.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts