Black Clover OP Sıralaması !

Merhabalar ! Bildiğiniz üzere Black Clover’a yeni bir opening yayınlandı. Bunun üzerine bir anime platformu olan Crunchyroll’da hangi openingin daha iyi olduğunu oylayabildiğiniz bir anket paylaşıldı. Bende size sonuçlarıyla geldim!
Açıklama: Bu sıralama kötüden iyiye şeklinde değil de az oy alandan çok oy alana doğru sıralanıyor. 5000 kişiye yakın insanın da bu ankete katıldığını unutmamak gerek. Ve daha dün yayınlanan 13. opening listede bulunmuyor.

12. Opening 6: “Rakugaki Page

12. sırada 6. opening olan Rakugaki Page var. Turnuva Arc’ını gayet iyi özetleyen klibin müziğini ise Kankaku Piero seslendiriyor.

11. Opening 2: “PaiNT it BLACK”

Serinin 2. openingi olan PaiNT it BLACK gerçekten harika çizimlere sahip bir opening. Sadece baştaki çizimler için bile kendini tekrar tekrar izlettiren türden. Açılış müziğini ise BiSH seslendiriyor.

10. Opening 5: “Gamushara”

Bana göre diğer openinglere kıyasla daha sönük kalan Gamushara yine de güzel bir opening. Şarkıyı söyleyen sanatçı Miyuna ise seslendirirken 16 yaşındaydı.

9. Opening 8: “sky & blue”

Benim listedeki en az sevdiğim opening ise buydu. Diğer kliplere kıyasla daha sönük çizimlere ve daha soft bir müziğe sahip olmasından dolayı pek beğenemediğim bir opening. Bu açılışın müziğini ise GIRLFRIEND seslendiriyor.

8. Opening 11: “Stories”

Nakaratını çok beğendiğim bu openingi ise Stories by Snow Man seslendiriyor.

7. Opening 9: “RiGHT NOW”

Baştaki gölgelendirme efektleri gerçekten muazzam. Elflerin yaşadıklarını ve neden intikam almak istediklerini kısaca özetleyen bu klibe gerçekten bayılıyorum. EMPIRE tarafından seslendirilen şarkı da gerçekten hoş.


6. Opening 4: “Guess Who Is Back?”

Harika çizimlere ve az önceki açılışta da bahsettiğim gölgelendirme efektlerine sahip bu opening gerçekten insanı gaza getiriyor. Ek olarak şarkıyla olan uyumu da harika. Parçayı ise Koda Kumi seslendiriyor.

5. Opening 1: “Haruka Mirai”

Serinin ilk openingi olan klip, gerçekten başarılıydı. Bir seriye başladığım zamanlarda izlediğim animenin açılışı benim için önemlidir ve Black Clover bu açılışla beni seriye bağlamıştı. Openingin müziğini ise 6. openingi de seslendiren Kankaku Piero seslendiriyor.

4. Opening 7: “JUSTadICE”

Küçük, gizli mesajlarla dolu olan bu opening 4.sırada yer alıyor. İçerdiği sahneler ve müziği ise gerçekten harika. Şarkıyı seslendiren Seiko Omori gerçekten iyi iş çıkarmış.

3. Opening 3: “Black Rover”

Ve gelelim ilk 3’e. Bazı serilere sırf açılış müzikleri çok güzel olduğundan başlarım ve açıkçası Black Clover’a da başlama sebebim bu opening. Ve serinin tek openingi bu sanıyordum. Şarkının sahibi ise Vickeblanka.

2. Opening 10: “Black Catcher”

Ve işte favori openingim! 1. sırada olmamasına birazcık üzülsem de bu openingin yeri bende apayrı. Baştaki piyano solosu ile batan Nero’dan tutun, yağmur altında ıslanan karakterlere kadar harika çizimlere ve karanlık bir havaya sahip, şarkısı da mükemmel. Çok nadiren anime şarkılarını oynatma listesine ekleyen birisi olarak bu şarkı listemde kolaylıkla yer edinmişti. Şarkıyı ise bir önceki sıradaki openingi de seslendiren Vickeblanka seslendiriyor.


1. Opening 12: “Everlasting Shine”

Listemizin en çok oyu alan Opening’i ise 12.opening oldu. Benim pek beğenmediğim bir opening olsa da kendi çapında rahatlatıcı ve nedense nostaljik hissettiren bir etkisi var. Müziğini ise TOMORROW X TOGETHER seslendiriyor.

Ve böylelikle yazımın sonuna geldik. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür eder, hepinize iyi günler dilerim.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts