Cells at Work! Code Black mangasının final bölümü geliyor

Akane Shimizu tarafından yazılan Cells at Work!, orijinal adıyla Hataraku Saibou, Ocak 2015’ten beri Kodansha‘nın Monthly Shounen Sirius dergisinde okuyucuların karşısına çıkmaktaydı. Daha sonra Yuma Takahashi tarafından 8 Temmuz 2018 tarihinde 13 ana, 1 özel bölüm olarak anime dizisi haline getirildi. Bugün ise sevenlerini üzecek bir haber paylaşıldı.

Komedi animesi olan Cells at Work! için Temmuz 2018’de Shigemitsu Harada tarafından yazılan ve Issei Hatsuyoshi tarafından çizilen bir spin-off serisi gelmişti. İsmi Cells at Work! Code Black olan bu spin-off serisi Kodansha’nın bir başka dergisi olan Morning’de yayımlanmaya başlandı. 21 Ocak 2021’de gelecek olan final bölümüyle manga olarak severlerine veda edecek. Geçtiğimiz günlerde ise serinin anime dizisi olarak ilk bölümü yayımlandı.

Cells at Work! Code Black konusu

İlk seri ile benzerlikleri olsa da bu seride bir vücutta çalışan antropomorfik hücrelerden oluşan dünya ele alınıyor. Bir Eritrosit, AA2153, Nötrofil ve U-1196’nın kötü bakılmış, stresli, sigara ve alkol kullanan, buna benzer zararlar verilmiş bir bedendeki yaşamları gözlemleniyor. Bu hücrelerin yaşama ortamına bakarken komplikasyonlar oluşuyor.

Bölümler genellikle sağlıksız bir yaşam tarzının bir rahatsızlığı, kusuru veya semptomu ile yüzleşmek zorunda kalan ve bunun ilaç veya cerrahi prosedürlerle üstesinden gelmeye çalışan bedenlerin hikayeleriyle doludur.

Animenin fragmanına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:

Haberler ve çok daha fazlası için takipte kalın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts