DanMachi 4. sezonu onaylandı

DanMachi, orijinal adıyla Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?, Fujino Omori tarafından yazılan bir light-novel serisidir. Ocak 2013’ten beri SB Creative tarafından GA Bunko adıyla 9 dokuz cilt halinde yayımlanmıştır. Ek olarak 2 adet manga uyarlaması bulunmaktadır. 4 Haziran 2015 tarihinden bu yana ise 3 sezon olarak anime dizisi haline getirilmiştir. Ayrıca 3 OVA bölümü ve bir adet film uyarlaması bulunmaktadır. Geçtiğimiz gün düzenlenen GA Fes 2021’de animenin 4. sezon haberiyle birlikte bir fragman yayımlandı.

3. sezonunun 12. yani son bölümü 18 Aralık 2020’de yayımlanmıştı ve daha sonrasında bir OVA bölüm haberi gelmişti. Bugün verilen habere göre animenin 4. sezonun çıkması planlanıyor. Ancak bu sene değil 2022 yılı için planlamaların olduğu söylendi. Net bir tarih ise verilmedi.

DanMachi konusu

İnsanların aile kurup aileleri ile birlikte zindanlar fethettiği, tanrıların, tanrıçaların ve insanların birlikte yaşadığı bu dünyada ana karakterimiz Bell kendisine bir aile bulamamaktadır. Gittiği her aile tarafından reddedilen Bell, tam umutsuzluğa kapılacakken Hestia adında bir tanrıçayla karşılaşır. Hestia da onun gibi kendisine aile bulamamaktadır. Böylece iki kişilik bir aile kurarlar ve maceralara birlikte atılırlar.

4. sezonun fragmanına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Haberler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts