Dota 2 oyunu anime oluyor

Valve Corporation tarafından geliştirilen Dota 2, 9 Temmuz 2013’te Steam üzerinden ücretsiz olarak yayımlandı. Şirketin Counter Strike, Half Life ve Portal gibi popüler oyunlarından biri olan Dota 2’nin severlerine oyunun resmi sitesi üzerinden Netflix’le beraber bir iş birliği yapıldığı ve bir anime uyarlamasının geleceği duyuruldu. Aynı zamanda resmi Twitter hesabından şu açıklama yapıldı:

“Dota evrenini daha önce hiç olmadığı gibi keşfeden yepyeni bir anime serisini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Dota ve oyunun topluluğunun hayranları olarak, bu yeni macerayı 25 Mart’ta Netflix’te yayımlandığında sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

dota 2

Dota 2’nin anime dizisi hakkında neler biliyoruz?

Anime uyarlaması 25 Mart 2021’de yayımlanmaya başlayacak, toplam 8 bölümden oluşacak ve serinin ismi DOTA: Dragon’s Blood olacak. Dizinin animasyonunu daha önce Legend of Korra’nın da animasyonunu üstlenmiş olan Studio MIR yapacak. Netflix ise animenin konusu hakkında şunları söyledi:

”Yeni fantastik dizi, kendini belayı dünya yüzünden silmeye adamış ünlü bir Dragon Knight olan Davion’un hikayesini anlatıyor. Güçlü, kadim bir eldwurm ve asil Prenses Mirana ile kendi gizli göreviyle karşılaşan Davion, hayal edebileceğinden çok daha büyük olaylara karışır.”

Animenin yayımlanan ilk fragmanına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Haberler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts