Free! geri mi dönüyor?

Geçen senelerde yayımlanan 3. sezon finalinin hemen ardından duyurulan Free! filminin aslında 2020 yılının yaz aylarında ekranlarda yerini alması bekleniyordu. Ancak Free! ve Miss Kobayashi’s Dragon Maid, gibi popüler animelerin yapımını üstlene, Kyoto Animasyon stüdyosunda meydana gelen kundaklama olayından sonra stüdyo; Free! de dahil olmak üzere pek çok animenin çıkış tarihi ertelemek zorunda kaldı.

Kyoto Animasyon binasının kundaklanması

19 Temmuz 2019 sabahı Kyoto 1. Animasyon Stüdyosu binası 41 yaşındaki Şinji Aoba tarafından benzin ile ateşe verildi ve bina birkaç dakika içinde tanınamaz hale geldi. Polis açıklamasında saldırganın psikolojik sorunları olduğu belirtti. 33 çalışanın hayatını kaybettiği kundaklama faciası Vikipedia’da; Japonya’da İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana meydana gelen en korkunç katliamlarından biri arasında yerini almış durumda.

Free! filmi ne zaman çıkacak?

Animenin yeni filminin bu yaz çıkmasının hedeflendiğini biliyoruz. Ayrıca stüdyo 2021 bitmeden animenin ekranlarda olacağını resmi Youtube hesaplarında paylaştıkları fragman ile belirtti. 2021 yılında Free! geri dönüyor.

Fragmanı izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts