Gintama: The Final neredeyse 1 milyon satışa ulaştı

Gintama, diğer adıyla Silver Soul, Hideaki Sorach tarafından yazılan manga serisidir. 8 Aralık 2003 – 20 Haziran 2019 arası yayımlanan manga 77 cilde sahiptir. Anime uyarlaması ise Shinji Takamatsu tarafından yönetilmiş ve 4 Nisan 2006 – 7 Ekim 2018 tarihleri arasında yayınlanmıştır. 367 bölümünün üzerine 6 özel bölüm de çıkmıştır. Ayrıca seri için 7 ciltlik bir light-novel seri, 2 animasyon film ve 2 live-action film çıkmıştır.

3. animasyon film olan Gintama: The Final, 2021 yılında çıkacağı kesinleşen animasyon filmlerin başında geliyor. Filmin gösterime gireceği gün ilk seansta seslendirmenlerden Tomokazu Sugita (Gintoki Sakata), Daisuke Sakaguchi (Shinpachi Shimura) ve Rie Kugimiya (Kagura) konuk olacak. İkinci seansında ise bu üç isme Susumu Chiba (Isao Kondo), Kazuya Nakai (Toshiro Hijikata) ve Kenichi Suzumura (Sougo Okita) katılacak. Seslendirmenlerin katıldığı etkinlik Shinjuku Wald 9 tiyatrosunda gerçekleşecek. Film, 13 Şubat 2021‘de Japonya’da tüm sinemalarda gösterime girecek.

Daha şimdiden neredeyse 1 milyon satışa ulaşan satışları ön sipariş rekorları kırıyor. 930 bin bilet satışına ulaşan film, yapımcılara 1,26 milyar yen (85 milyar ₺) kazandırmıştır. Gintama için ilgi çok büyük.

Anime tarihine adını altın harflerle yazdırmış Gintama serisi ününü kaybetmeden hayatımızın içinde yer almaya devam ediyor. The Final isimli filmi ile veda ederken filmin fragmanları buradan izleyebilirsiniz:

Şimdilik bu kadar, sonraki haberlerde görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts