God of High School anime incelemesi

Mappa tarafından 26 Temmuz 2020’de çıkarılan ve yönetmenliğini Sunghoo Park’ın yaptığı God of High School, 13 bölümden oluşan bir bilim-kurgu animesidir.

Animeler konusunda çoğunlukla aksiyon ve dövüş ağırlıklı animeler izlediğim için gerek konusuyla gerekse dövüş bölümlerinin güzelliğiyle aralıksız bitirdiğim bir animedir. Komedi ve aksiyonun güzel bir şekilde harmanlandığı animeyi eminim siz de bir solukta bitirirsiniz. İncelemede konu ve karakterler kısmını hikayenin gizemini bozmamak için üstü kapalı bir biçimde anlattım.

Animenin incelemesine tam olarak geçmeden önce The God Of High School başlangıçta bir manhwa serisiydi. 2020 tarihinde animeye çevrilmiştir ayrıca serinin bir adet mobil rol yapma oyunu da mevcuttur.

Konusu :

Amacı en güçlü dövüş sanatları ustasını bulmak olan liseler arası bir dövüş sanatları turnuvası düzenlenmektedir. Bu turnuvayı kazanan kişinin istediği bir dilek gerçekleştirilecektir. Daha fazla güçlenmek isteyen ana karakterimiz Jin Mori, daha sonradan tanıştığı Han Daewi ve Yoo Mira ile birlikte bu turnuvaya katılır. Dövüş sanatları bir yana, katılımcılar doğaüstü varlıklar (tanrılar, iblisler, efsanevi yaratıklar, vb) tarafından verilen mistik bir enerji olan Charyeok’u kullanarak savaşırlar. Spoiler vermemek için konusunda daha derinleşemiyorum, devamını animeyi izleyerek öğrenebilirsiniz.

Fragmanı :

Karakterler:

Jin Mo-Ri

Güçlü olduğu kadar komik olan bir karaktere sahiptir. 17 yaşında olan ana karakterimiz Yenileme Tekvandosu kullanıcısıdır. Güçlü rakiplerle dövüşüp kendini daha fazla güçlendirmek ve büyük babasını bulmak istiyor. Ödünç alınmış güçleri kullanmak yerine kendi gücüyle savaşmayı tercih eden bir karakterdir kendisi.

Han Daewi:

17 yaşında bir dövüş sanatları ustasıdır. Arkadaşlarına sadık ve çalışkan bir kişiliğe sahiptir. Yakın arkadaşının ölümcül bir hastalığa yakalanması sonucunda turnuvaya katılmaya karar verir.

Yoo Mira

17 yaşında, Ayışığı Kılıcı adlı hayali bir kılıç stilinde ustadır, güçlü ve akıcı saldırılar gerçekleştirir. Ailesinden kalan kılıç stilini devam ettirmek için uygun bir eş bulma arzusunu yerine getirmek için başlangıçta GOH Turnuvasına katılır. Arkadaşları Mori ve Daewi sayesinde Mira, ailesinin yükünü bir kenara bırakarak kendisine yeni bir yol açacaktır.

Park Ilpyo

18 yaşında Taekkyon isimli bir dövüş sanatları kullanıcısıdır. Ilpyo, Taek Jegal‘e karşı bir dövüş sanatları yarışması sırasında sakat kalan kuzeninin iyileşmesi için turnuvaya katılır.

Park Mujin

Kore Ulusal Meclisi üyesi ve turnuvadan sorumlu kişidir. Mujin Charyeok‘ta uzmanlaşmış, komisyon üyeleri olarak adlandırılan bir grup güçlü insanı yönetir. Komisyon üyeleri yarışmacıları işe almaktan ve Turnuvayı yürütmekten sorumludur.

Jegal Taek

Büyük bir şirketin yönetim kurulu başkanının varisi olmak için annesi tarafından bebekken satılır ”Gücü olan istediğini alır.” felsefesiyle büyür. Rakipleri ve takım arkadaşları tarafından canavar olarak adlandırılan Taek, kibirli bir kişiliğe ve son derece şiddetli bir dövüş tarzına sahip, etrafındaki herkesi önemsiz bir çöp olarak gören biridir.

Jin Taejin

Jin Mori‘yi evlat edinen büyükbabasıdır. Muhtemelen serinin en güçlü dövüşçüsü olan Taejin, tek dövüş becerilerini kullanarak tanrıları kolayca yenebilecek kadar güçlüdür. Charyeok‘a olan küçümsemesi ve sınırsız potansiyeli, tanrılar ve insanlar arasındaki dengeyi tehdit ediyor. Bu onu birçok gizli örgütün hedefi haline getirir. Mori‘ye öğrettiği kurgusal Yenileme Tekvandosu‘nun yaratıcısıdır. Ortadan kaybolması, Mori‘nin GOH turnuvasına katılmasının ana motivasyonu olmuştur.

Şimdilik bu kadar, sonraki haberlerde görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts