Jujutsu Kaisen anime incelemesi

Jujutsu Kaisen, Mappa Stüdyo tarafından 3 Ekim 2020 tarihinde yayımlanmaya başlayan bir animedir. Yönetmenliğini Sunghoo Park‘ın üstlendiği, mangadan animeye çevrilen serinin şimdilik 17 bölümü bulunmaktadır.

Aksiyon, Shounen türünün güzel bir örneği olan anime, konusu ve dövüş sahnelerinin güzlliğiyle öne çıkmayı başarıyor.

Konusu:

Yuji Itadori, insanüstü çeviklik ve güce sahip bir lise öğrencisidir. Bir gün bir arkadaşının lanetler tarafından saldırıya uğraması yüzünden arkadaşını kurtarabilmek için en güçlü lanet ünvanına sahip olan Sukuna‘nın parmağını yemek durumunda kalır. Bunun üzerine bir lanetle aynı vücudu paylaşan Itadori, büyücülerin en güçlüsü olan Satoru Gojo‘nun yönlendirmesiyle lanetlerle savaşan bir organizasyon olan Tokyo Metropolitan Teknik Büyücülük Lisesi‘ne kaydolur.

Karakterler:

Yūji Itadori

Atletiklik ve güç olarak insanlığın ötesinde bir lise öğrencisidir. Komik bir kişiliğe sahiptir. En güçlü lanet olan Sukuna‘nın taşıyıcısıdır. Kendini geliştirmek ve insanlara yardım etmek istemektedir.

Satoru Gojou

Ciddiyet ve ciddiyetsizliğin birleşmesi gibi bir kişiliğe sahiptir. Seride en güçlü jujutsu büyücüsü olarak geçer. Naruto fanları için maskeyi iki gözüne de takan Kakashi denilebilir.

Megumi Fushiguro

Jujutsu Lisesi‘nde birinci sınıf öğrencisi ve aynı zamanda “Zenin Ailesi” soyundandır. Satoru Gojo tarafından yüksek potansiyele sahip olduğu düşünülen biridir. Dünyanın adaletsiz olduğuna ve bir büyücünün nazik insanlara daha fazla yaşama şansı verilmesini sağlayacak bir araç olduğuna inanıyor.

Nobara Kugisaki

Sarsılmaz, atılgan ve kendine güvenen bir karaktere sahiptir. Nobara Kugisaki, 3. Derece bir büyücüdür. Ancak konu bir jujutsu büyüsü olduğunda ortalamanın üzerinde bir beceriye sahiptir.

Sukuna Ryoumen

Jujutsu Kaisen‘in ana düşmanlarından biri olan son derece güçlü bir lanetli ruhtur. Bin yıl önceki hali dört kollu ve iki yüzü olan bir iblis olarak tanımlanır. Şu an taşıyıcısının yüzünde işaretler olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücudu tamamen yok edilememiş, geriye yirmi adet yüksek güç taşıyan parmağı kalmıştır. Herhangi bir lanetli ruh bu parmağı yerse anında yüksek derecelere çıkabilir.

Kaçırmamanız gereken bir anime olduğunu düşünüyorum. Fragmanı buradan izleyebilirsiniz:

Şimdilik bu kadar, başka incelemelerde görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts