Kaptan Tsubasa Anıları mangası bitiyor

Kaptan Tsubasa, Japonca adıyla Kyaputen Tsubasa, Yoichi Takahashi tarafından yazılmış, 1981 – 1988 yılları arasında yayımlanan bir manga serisidir. 37 ciltlik mangasının yanında 128 bölümlük bir anime dizisine de uyarlanmıştır. Türkiye’de de farklı kanallarda “Küçük Golcü” ismi ile yayınlanmıştır.

Seri için Captain Tsubasa: Europe Daikessen, Captain Tsubasa: Ayauşi! Zen Nippon Jr., Captain Tsubasa: Asu ni Mukatte Haşire! , Captain Tsubasa: Sekai Daikessen!~ Jr. World Cup isimlerinde 4 tane film çıkarılmıştır.

Ayrıca 18 ciltlik Captain Tsubasa: World Youth Saga, 15 ciltlik Captain Tsubasa: Road to 2002, 8 ciltlik Captain Tsubasa: Golden 23, 8 ciltlik Captain Tsubasa: Kaigai Gekito Hen in Calcio, 9 ciltlik Captain Tsubasa: Rising Sun isimli manga serileri çıkarılmıştır.

47 bölümlük Captain Tsubasa J, 46 dakikalık Captain Tsubasa: Holland Youth, 52 bölümlük Captain Tsubasa: Road to Dream de bu seriyi takip etmektedir.

Son olarak çıkan yan seride kahramanımız Kaptan Tsubasa‘nın küçüklüğü anlatılıyor. Captain Tsubasa Memories ismi ile çıkan seri, Shueisha‘nın Grand Jump dergisinin Perşembe günü çıkacak olan sayısında sevenlerine veda edecek. Çıkacak olan son bölümün ismi ise “Ōzora-ke no Hikkoshi” (Ōzora Ailesi Taşınıyor) olacak.

Futbolu çok seven ve yeteneği ile öne çıkan 11 yaşındaki Tsubasa‘nın hikayesini anlatan manga, 20’den fazla ülkeye yayılmıştır. Böyle ünlenen bir seriye özel bir dergi bile çıkmıştır.

Çok sevilen seri yıllar geçmiş olsa bile popülerliğini korumakta ve birçok kişinin çocukluğunda yer almaktadır. Hala hayatımızda olması ve her gün farklı bir haberle, farklı bir etkinlikle Kaptan Tsubasa dünyasının derinliklerine inmek çok güzel.

Şimdilik bu kadar, sonraki haberlerde görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts