Kimetsu no Yaiba 2. sezon geliyor

Koyoharu Gotouge tarafından yazılan Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer), ilk olarak 15 Şubat 2016 yılında karşımıza çıkmıştı. 29 Mart 2019’da ilk sezonuyla ekranlarda olan seri, sadece 26 bölümüyle çoğu anime severin sevgisini toplamıştı ve yılın en tatmin edici animesi seçilmişti. İlk sezon bittikten çok kısa bir süre sonra 2. sezon haberi verilse de net olarak bir tarih verilmemişti. 14 Şubat Pazar günü yapılan animenin 2. yıl dönümü etkinliğinde yeni sezon hakkında bilgilerle birlikte bir poster yayımlandı:

Kimetsu no Yaiba

Kimetsu no Yaiba 2. sezon ne zaman?

Geçtiğimiz sene çıkan serinin devam filmi ”Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train 16 Ekim 2020’de çıkmıştı. Normalde daha erken çıkması beklenen filmin Covid-19 sebebiyle ertelenmesiyle birlikte animenin 2. sezonu da ertelenmişti. Etkinlikte verilen habere göre sezonun bu sene geleceği kesin, ancak net bir tarih bulunmamakta. İlk sezon gibi yeni sezon Haruo Sotozaki tarafından yönetilecek ve Akira Matsushiba karakterleri tasarlayacak. 18 Mayıs 2020’de biten manga toplam 23 ciltten oluşuyor, animesinin kaç sezon süreceği ise merak konusu.

Kimetsu no Yaiba konusu

Huzurlu ve mutlu bir hayat süren Kamado ailesi kasabadan uzak bir dağda yaşamaktadır. Bir gün Tanjirou, kömür satmak üzere tek başına yola çıkar. Eve dönerken bir kulübeye rastlar, orada yaşayan adam geceleri ortaya çıkıp et yiyen şeytanların varlığından bahseder ve sabaha kadar kulübede kalması gerektiğini söyler. Eresi gün eve dönen Tanjirou ailesinin katledildiğini görür. Ailesinden hayatta kalan tek kişi kardeşi Nezuko’dur ancak şeytana dönüşmüştür. Kardeşini yanına alarak yola koyulur. Şeytanlardan intikam almaya yemin eder ve Şeytan avcıları birliğine katılır, aynı zamanda Nezuko’yu tekrar insana dönüştürmenin yollarını aramaktadır.

2. sezonun yayımlanan ön izlemesine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Haberler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Read More

Free! geri mi dönüyor?

Geçen senelerde yayımlanan 3. sezon finalinin hemen ardından duyurulan Free! filminin aslında 2020 yılının yaz aylarında ekranlarda yerini…