Io Sakisaka yeni manga çıkarıyor

Bessatsu Margaret dergisi, 10 Ocak 2021 tarihinde resmî Twitter hesabından bir duyuru yaptı. Paylaştığı yazıya göre Io Sakisaka‘nın Sakura, Saku (The Cherry Blossoms Bloom) adı altında yeni bir mangası çıkıyor. Mangayı yayımlayacak Bessatsu Margaret dergisi, ilk yayım tarihinin 13 Şubat 2021 olduğunu bildirdi!

Manga, Saki adındaki bir kızı konu almaktadır. Saki kalabalık ortamlara kolayca uyum sağlayabildigini düşünmektedir. Lise giriş töreninde Saki, eskiden ona yardım etmiş olan Sakura adında ki çocuğu arar. Bulduğunda ise kaderin ikisini birbirine çektiğini hisseder.

Bessatsu Margaret dergisi geçtiğimiz ekim ayında Sakisaka’nın yeni bir manga çıkaracağını söylemişti.

Bessatsu Margaret dergisi yine Sakisaka’ya ait genç romantizmi temalı manga olan Strobe Edge’i 2007 yılından 2009 yılına kadar yayımlamıştı. Viz Media bu seriyi İngilizce olarak 10 cilt şeklinde çıkarmıştı. Bu manga 2015 yılında bir live-action filmine ilham kaynağı olmuştu.

Sakisaka’nın 13 ciltlik mangası Blue Spring Ride, televizyon anime serisi, orijinal anime DVD’sine ve 2014 yılında yayınlanan live-action filmi için ilham kaynağı olmuştu. Televizyon anime serisi Crunchyroll kanalında yayınlamıştı. Yine Viz Media, manganın İngilizce versiyonunu çıkarmıştı.

Sakisaka Love Me, Love Me Not (Omoi, Omoware, Furi, Furare) mangasını Haziran 2015 yılında Bessatsu Margaret dergisinde başlatmış ve Mayıs 2019 yılında tamamlamıştır. Bu manga Mart 2020 tarihinde yayınlanması kesinleşen ama Covid-19 nedeniyle Eylül 2020 yılına ertelenen anime filmine ilham olmuştur. Manganin live-action filmi Ağustos 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Io Sakisaka, Ao Haru Ride’dan tanınsa bile diğer yapıtlarını da unutmamak gerek! Çok başarılı biri olan 45 yaşındaki mangakamızın yeni mangalarını merakla bekliyoruz.

Şimdilik bu kadar, sonraki haberlerde görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts