Moriarty the Patriot 2. sezon geliyor

Moriarty the Patriot, Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes kitaplarından esinlenilerek Ryōsuke Takeuchi tarafından yazılan ve Hikaru Miyoshi tarafından resmedilen bir manga serisidir. Fakat hikaye Sherlock Holmes’u odak noktasına almamakta, Holmes’ün düşmanı olan Moriarty’i anlatmaktadır. Moriarty bir matematik dahisi olarak zekasını büyük bir etkileyicilikle kullanıyordur.

Manga, 4 Ağustos 2016 tarihinden bu yana çıkmakta olup 13 cilde sahiptir. Animesi ise 11 Ekim 2020’de çıkmıştır ve 24 bölümden oluşmaktadır.

Anime olayları gerçekçi işleyişi ile seyircinin hayranlığını kazanmış durumda. Ve adaletsizlik, sınıflaşma veya güncel konuları eleştirmesi ile de dikkat çekmiştir. Günden güne popülerleşen anime için yapımcı şirketi olan Bandai Namco Entertainment, bir duyuru paylaştı. Yeni sezonunun Nisan 2021’de geleceğini söylenirken bir de fragman paylaşıldı:

“Yakalayabilirsen yakala beni, Bay Holmes”

İlk sezonda Moriarty’nin geçmişi, kişiliği ve başta matematik olmak üzere zekası üzerinde daha fazla durulurken 2. sezonda Sherlock hayranlarını daha fazla bağlayacak rekabetçi havaya tanık olacağız gibi görünüyor. Çok heyecan verici!

Şimdilik bu kadar, bir sonraki haberde görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts