Naruto Kuyruklu Canavarlar/Bijuu’lar Nelerdir?

Çoğunuzun bildiği üzere Naruto daha bebekken babası Minato tarafından ona bir kuyruklu canavar mühürlenmişti ve uzun yıllar boyunca bunun yüzünden dışlanıyordu. Ancak sonraki bölümlerde Naruto’nun tek olmadığını, onun gibi vücuduna kuyruklu canavar mühürlenmiş birçok insan olduğunu öğrenmiştik: Bijuu’lar. Peki bu Bijuu’lar nasıl oluştu? Ya da diğer Bijuu’lar hakkında neler biliyoruz?

Bijuu’lar nasıl oluştu?

Köylerin kuruluşundan çok önce Altı Yol’un keşişi dünyayı kurtarmak için On Kuyruk’u kendi bedenine mühürledi. Daha sonra On Kuyruk’un yeniden dirilmesini önlemek ve güç dengesini korumak amacıyla dokuza böldü ve dünyanın dokuz farklı yerine yerleştirdi. Bu dokuz varlığı birbirinden ayıran özellikleri ise kuyruk sayıları ve dış görünüşleri. Aynı zamanda kendilerine ait isimleri de var. Biraz da bu kuyruklu canavarları sırasıyla inceleyelim.

1- Shukaku


Kum köyü yani Sunagakure’ye aittir ve kumu kontrol etme gücüne sahiptir. Dördüncü Kazekage tarafından daha Gaara doğmadan önce onun bedenine mühürlenmesini emretmiştir.

2- Matatabi


Bulut köyü yani Kumogakure’ye aittir ve yangını kontrol etme, ölüleri arama gibi özelliklere sahiptir. Taşıyıcısı Yugito Nii‘dir. Ancak Yugito, diğer çoğu taşıyıcı gibi köyü tarafından dışlanmıyordu.

3- Isobu


Sis köyü yani Kirigakure’ye aittir ve su yeteneğine sahiptir, yoğun bir sis oluşturabilir ve sise yakalanan insanlara halüsinasyonlar gösterebilir. Taşıyıcısı Yagura‘dır.

4- Son Goku


Taş köyü yani Iwagakure’ye aittir. Asit tekniklerine ve lavı kontrol etme yeteneğine sahiptir. Taşıyıcısı Roshi’dir.

5- Kakuo

Taş köyü, Iwagakure’ye aittir. Beş elemente sahiptir ancak saldırabilmek için sadece bir elementi kullanabilmektedir. En güçlü kuyruklulardan biridir ve illüzyonların tanrısı olarak adlandırılır. Taşıyıcısı Han‘dır.

6- Saiken


Sis köyü, Kirigakure’ye aittir. Kuyruk şeklini değiştirip kendisini koruyabilir ve kemirgen gazı yayarak tüm canlıları yok eder. Kısa bacakları olması sebebiyle yakın dövüşlerde kuyruğunu kullanır. Taşıyıcısı Utakata‘dır.

7- Chomei


Şelale köyü yani Takigakure’ye aittir. Kanatları sayesinde uçabilir ve çakra emilim tekniklerini engelleyen bir güce sahiptir. Taşıyıcısı Fuu‘dur.

8- Gyuki


Bulut köyü, Kumogakure’ye aittir. Düşmanı kör etmek için mürekkep oluşturabilir ve mürekkeple klon oluşturabilir. Diğerlerinden farklı olarak taşıyıcısıyla ortak bir dil bulup arkadaş olunabilecek tek kuyrukludur. Taşıyıcısı Killer Bee‘dir.

9- Kurama


Yaprak köyü yani Konohagakure’ye aittir. Yangını kontrol edebilir ve kuyruklarıyla kasırgalar yaratabilir. Kyuubi adıyla da bilinen Kurama, dokuz kuyruklular arasından en güçlüsüdür. Doğduğu gün Uzumaki Naruto’ya mühürlenmiştir.

Kuyruklu canavarları ve özelliklerini bu şekilde görmüş olduk. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Read More

Violet Evergarden Gilbert yaşıyor mu?

Violet Evergarden The Movie (劇場版ヴァイオレットエヴァーガーデン, Gekijouban Vaioretto Evāgāden?) Kyoto Animation’ın yaptığı anime serisi Violet Evergarden’ın yayınlanan son filmidir.…