The Ancient Magus’ Bride mangası ara veriyor

Kore Yamazaki tarafından yazılan ve çizilen The Ancient Magus’ Bride, Japonca adıyla Mahō Tsukai no Yome, Mag Garden‘ın Monthly Comic Garden dergisinde yayımlanan bir manga serisidir. Gizem, karanlık fantezi ve doğaüstü türlerde olan manga, Seven Seas Entertainment tarafından çevrilip Kuzey Amerika’da da yayımlanmaktadır. Manganın üç bölümden oluşan OVA’sı ve Ekim 2017‘den Mart 2018‘e kadar yayınlanan bir anime televizyon dizisi uyarlaması Wit Studio tarafından yapılmıştı.

Mangası hala devam eden seri için her geçen gün yeni bir haber geliyor. 75. bölümünün Mart ayında çıkacak dergiye yetişmeyeceğini açıklayan Yamazaki için sevenleri arasında enfekte olmuş haberleri dolaşmakta. Yapılan duyuruda sevenlere Yamazaki’nin hasta olmadığı konusunda güvence verildi. Hikayenin el yazması kısmı bitse de Japonya’daki Covid-19 önlemleri kapsamında gecikmelerin yaşandığı bildirildi.

The Ancient Magus’ Bride mangası ilk olarak 2013 yılında Mag Garden‘ın Monthly Comic Blade dergisinde yayınlamıştı ancak dergi Eylül 2014‘te kapatıldı ve daha sonra manga, aynı yayıncının Monthly Comic Garden dergisine taşındı. Tüm engellerine rağmen yayımlanmaya devam eden manganın sevenleri yeni bölümleri merakla bekliyor.

Seri için 2017 yılında Kore Yamazaki‘nin kısa öykülerinden oluşan The Ancient Magus’ Bride: The Golden Yarn (Kinshi-hen) ve The Ancient Magus’ Bride: The Silver Yarn (Ginshi-hen) isimleri ile 2 ek kitap çıkarılmıştı. Manga ayrıca 2017‘de The Ancient Magus ‘Bride: Those Waiting a Star adlı bir ek anime serisine de sahiptir. Gün geçtikçe genişleyen hayran kitlesi ve yeni projeleri olan Yamazaki, bahar aylarında yeni bir mangaya başlamak istediğini de belirtti.

Şimdilik bu kadar, bir sonraki haberde görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts