The Promised Neverland 2. sezon ne zaman?

The Promised Neverland

Kaiu Shirai tarafından yazılan ve çizimlerinin Posuka Demizu’nun üstlendiği The Promised Neverland yani orijinal adıyla Yakusoku No Neverland, 1 Ağustos 2016 tarihinde Shueisha’nın Weekly Shounen Jump dergisinde manga olarak yayımlanmaya başlamıştı, anime olarak ise 11 Ocak 2019‘da ilk 12 bölümüyle karşımıza çıkmıştı ve yılının en çok sevilen animelerinden biri seçilmişti.

Seri, 1. sezon finaliyle herkesi merakta bırakmıştı ve final bölümü yayımlandıktan kısa bir süre sonra 2. sezonun geleceği duyurulmuştu. Ayrıca bu yeni sezonu, Darling in the FranXX ve Bunny Girl Senpai’nin de yapımcısı olan CloverWorks hazırlıyor.

The Promised Neverland

Normalde 2. sezon 2020 yılının Ekim ayında gelecekti ancak birçok anime gibi, Covid-19 sebebiyle ertelendi ve animenin yeni tarihi 7 Ocak 2021 olarak belirlenmişti. Yarın ise ekranlarda olacak.

The Promised Neverland konusu

Emma, Norman ve Ray gibi birçok çocuğun bulunduğu bir yetimhane vardır. Buradaki çocuklar 12 yaşına kadar “anne” dedikleri bir kadın tarafından sevgiyle yetiştiriliyordur. 2 aylık aralıklarla da çocuklardan biri yeni ailesine gönderilmek için yetimhaneden gider. Ancak bir çocuğun yetimhaneden ayrılması sırasında Emma ve Norman, gerçeği korkunç bir şekilde öğrenir ve bu yetimhaneden kaçmanın türlü planlarını yapmaya başlarlar.

2. sezonun yayımlanan son fragmanına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts