Vampir konulu anime önerileri

Selam dostlar! Bugün sizlere en sevilen türlerden biri olan vampir konulu birkaç tane anime önereceğim. Hepsi 1 günde bitirilebilecek ve çerezlik sayılabilecek animeler. Fazla uzatmadan önerilere geçiyorum, umarım beğenirsiniz.

Hellsing Ultimate (2001)

vampir

Hellsing ailesi yüzyıllardır İngiltere’de vampirleri avlayan daha doğrusu insanlığa karşı olan karanlık güçlerin karşısında olan protestan bir aile. Hellsing ailesinin en büyü kozu Alucard ise vampirleri öldüren ölümsüz bir vampir. Sadece bakir ve bakirelerin ölümsüz vampir olduğu dünyada ise bu vampirlerin ısırdığı insanlar hortlaklara dönüşmektedir. Hortlakların çokluğunun nedenini araştırırken Hellsing ailesinin önüne bir de Vatikan’ın gönderdiği İscariot çıkıyor ve böylece üç cepheli bir savaş başlıyor.

Vampire Knight (2008)

5 yaşındayken vampir saldırısına uğrayan Yuki, safkan bir vampir olan Kaname tarafından kurtarılır. O geceden önceki hiçbir anısını hatırlamayan Yuki’yi, Kaname Cross Akademi’nin müdürüne emanet eder. Bu akademinin 2 sınıfı vardır ve bu 2 sınıf arasındaki düzeni sağlamak Yuki ile Zero’nun görevidir. Okul devriyesi gibi görünen bu ikili aslında büyük bir sırra bekçilik yapıyordur. Yuki’nin hayatını kurtaran Kaname, gece sınıfının başkanıdır ve minnettarlığın giderek aşka dönüştüğünü fark eder.

Owari no Seraph (2015)

13 yaşından büyük herkesi öldüren bir virüs ortaya çıkar ve güç delisi vampirler de 13 yaşından küçükleri kan karşılığında öldürmeyip esir eder. Aynı yetimhaneden olan Yuuichirou ve Mikaela Hyakuya ise bu esirlerin arasındadır. Bu durumdan hoşnut olmayan Mikaela, bir kaçış planı hazırlar ama kurtulabilen tek kişi Yuuichirou olur. Vampirleri öldürmek için olan özel bir askeri birim tarafından bulunur. Ailesini katletmiş olan vampirlerden intikam almak için Yuuichirou her şeyi yapmaya hazırdır.

Diabolik Lovers (2013)

Ana karakter Yui, paranormal olguları hissetmekte ve gördüğü ruhlar tarafından rahatsız edilmektedir ama bunu kimseye anlatmamıştır. Lisenin ikinci senesinde, babasının işi nedeniyle yeni bir okula geçiş yapar. Bazı öğrencilerin bedenlerini vampirlerin ele geçirdiğine dair hikâyeler anlatılan bu okula gelen Yui, okuldan daha kötü söylentilere sahip olan “Perili Ev”e çıkmıştır ve 6 erkek kardeşin sahibi olduğu büyük bir malikanede yaşamak zorundadır.

Servamp (2016)

Mahiru Shirota, liseye giden sıradan birisidir. Günün birinde eve dönüş yolunda siyah bir kediye denk gelir. Kediyi eve götürmeye karar veren Mahiru, ertesi gün onun normal bir kedi olmadığını anlar. Kedi, aslında yedi günahı temsil eden vampirlerden birisidir ve temsil ettiği günah tembelliktir. Gün ışığına maruz kaldığında diğer vampirler gibi buhar olmak yerine bir kediye dönüşmektedir. Çok geçmeden Mahiru ve Kuro arasında bir kontrat gerçekleştirilir ve Kuro, Mahiru’nun “servamp”ı yani hizmetindeki vampir olur. Yedi günahı temsil eden vampirlerin dışında hiç barışçıl olmayan Tsubaki adında bir vampir daha ortaya çıkıverir. Durum böyle olunca Mahiru ile Ash, diğer yedi vampiri bir araya getirip Tsubaki ve arkadaşlarının karşısında durması için ikna etmeye çalışır.

Bakemonogatari (2009)

Ana karakterimiz Araragi, eskiden vampir olan yardımsever bir gençtir. Yardıma ihtiyacı olan herkese yardım eden Araragi, bir gün kuleden düşmekte olan Senjougahara isimli kızı yakalar. Ama bir şey fark eder ki bu kızın ağırlığı yoktur. Bu garipliği çözmek için Araragi de kıza yardım eder ve hikâyemiz böyle başlar.

Kekkai Sensen (2015)

vampir

Animenin geçtiği New York şehrinde üç sene önce “New York Kıyameti” adı verilen bir olay yaşanır. Bu olay yaşandıktan sonra şehrin tam ortasında büyük bir geçit açılır ve dış dünya adı verilen bir dünya ile şehir birleşir. İnsanlar, değişik türdeki yaşam formları ile beraber yaşamaya başlar. Tüm dünyanın dikkati bu şehir olur. Şehrin ortasındaki geçitten açığa çıkan sis de tüm şehri sarmaktadır ve bir fanusun içindeymiş gibi bir görünüm oluşturur. Şehre giriş ve çıkışlar tek bir köprü ile gerçekleştirilmekte ve sıkı bir denetim altındadır. Söylentilere göre, bu şehri kontrol eden dünyayı da kontrol edecekmiş.

Blood-C (2011)

Saya Kisaragi, görünürde oldukça sıradan bir hayat yaşayan, kibar, yardımsever ve o kadar da sakar bir kızdır. Çevresine karşı çok kibar ve yardımsever olması da onu genellikle zor durumda bırakmaktadır. Annesi ölmüş ve babasıyla bir tapınakta yaşamını sürdürüyordur. Babasından kılıcı nasıl kullanacağını öğrenmiştir. Saya, geceleri şehri çeşitli yaratıklardan koruyan savaşçı bir kıza dönüşmektedir. Saya, geceleri bu yaratıklarla savaşırken aynı zamanda rüyasında sürekli gördüğü ışığın anlamını çözümlemeye çalışmaktadır. Saya, bu ışığın göreviyle ilgili olduğunu düşünürken babası ise bu ışığın geleceğiyle ilgili bazı anlamlar içerdiğini söylemektedir.

Yeni öneriler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Read More

Violet Evergarden Gilbert yaşıyor mu?

Violet Evergarden The Movie (劇場版ヴァイオレットエヴァーガーデン, Gekijouban Vaioretto Evāgāden?) Kyoto Animation’ın yaptığı anime serisi Violet Evergarden’ın yayınlanan son filmidir.…