Violet Evergarden Gilbert yaşıyor mu?

Violet Evergarden The Movie (劇場版ヴァイオレットエヴァーガーデン, Gekijouban Vaioretto Evāgāden?) Kyoto Animation’ın yaptığı anime serisi Violet Evergarden’ın yayınlanan son filmidir. Resmi olarak Nisan 2020’de yayınlanacağı kesinleşen bu film Covid-19 nedeni ile 18 Eylül 2020 tarihine ertelenmişti.

2018 de yayınlanan 13 bölümlük anime dizisini bir OVA takip etti. 2019 yılında ise anime filmi yayınladı. Ve uzun süredir beklenen bu yapım 18 Eylül 2020’de sonunda izleyiciler ile buluştu.

Animenin konusu:

İlk defa 2018 yılında anime dizisi ile tanıdığımız ana karakter Violet Evergarden, küçüklüğünden beri soğukkanlı katil olarak yetiştirilmiştir ve iki devlet arasında gerçekleşen savaşta büyük bir etki yaratan genç bir kızdır. Savaşın sonlanması ardından Violet Evergarden küçüklüğünden beri bastırılmış olan duygularını ve insanî yönlerini yavaşça keşfetmeye başlar. Birçok kişi için yazdığı mektuplar sayesinde hiç hissetmediği duyguları deneyimleyen Violet Evergarden, üst amiri Gilbert Bougainvillea’nın ölüm döşeğinde söylediği “seni seviyorum” sözünün anlamını keşfetmeye başlar.

Peki bu sözler gerçekten Gilbert Bougainvillea’nın son sözleri miydi? İşte, çıkacak yeni film bize bu sorunun cevabını verecek. 13 bölümlük anime dizisinin sonu birçok izleyiciyi Gilbert’ın yaşayıp yaşamadığı konusunda kararsız bırakmıştı. “Violet Evergarden The Movie ” filmi, animenin devamı olduğundan dolayı bu belirsizliklerin hepsine cevap verecek. Fagmandan da Gilbert Bougainvillea’nın savaştan sağ kurtulduğunu ve kendi hayatını sürdürmekte olduğunu görüyoruz. Hatta Violet’ın yaşadığını bildiğini de görüyoruz. Peki Gibert Bougainvillea Violet’ın yaşadığını bilmesine rağmen neden onu aramaya gitmedi? İşte cevabı en çok merak edilen soru!

Violet Evergarden serisinin önceki yapımları Netflix Türkiye’de mevcuttur. Fakat Eylül ayında çıkmış olan bu filmin Netflix Türkiye’de yer alıp almayacağına dair herhangi bir bilgi yoktur.

Violet Evergarden: The Movie’nin Ostu:

Violet Evergarden The Movie” filminin ilk 10 dakikası Kyoto Animation Youtube kanalında yayınlamıştır. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts